top of page

Deurne OB 75 jaar

Danile Dhulst

10 maart 2023

Het verheugd mij dat we met zovelen zijn ...

Het verheugd mij dat we met zovelen zijn, het afscheid van Jean (nen echte DOB-MAN) heeft ertoe geleid dat we vandaag terug vele ex ex leden mogen verwelkomen, uiteraard zijn jullie ook steeds welkom bij al onze thuismatchen bij zowel de jeugd als senioren. 2023 startte met veel droevig nieuws , niet alleen het overlijden van onze Jean , de zonen en kleinkinderen hebben hem een mooi afscheid gegeven met veel anekdotes hier in zijne 2de thuis, maar ook voor vele onder jullie was het ook een trieste dag om plots afscheid te moeten nemen van Luc D’Affney (55 jaar), hij was jaren het talent bij Deurne ob die ons titels bezorgde op het veld alsook in de zaal.

55 60 65 70 en nu 75 jaar zolang mag ik jullie allen al verwelkomen op ons jubileumfeest maar tussen nu en 25 jaar geleden zijn er toch serieuze veranderingen gebeurd in het clubleven van Deurne ob

30 jaar geleden was een club besturen iets eenvoudiger dan nu,

Verplichte cursussen volgen, anders mag je volgend seizoen niet starten, van KVV naar VOETBAL VLAANDEREN gegaan , (we vloekten wel eens op het KVV maar VOETVAL VLAANDEREN ziet alles groter en daar lijdt het recreatieve voetbal onder, maar ze gingen er iets aan doen. Ook extra onkosten rijzen de pan uit en vroeger werden die vlot mee gecompenseerd door het kantineleven na de wedstrijd,
Net als in de scholen van Deurne heeft ook onze club een toename van verschillende nationaliteiten en culturen mogen ontvangen.

Is diversiteit een probleem ? uiteraard niet, maar als bestuur is het toch niet eenvoudig om iedereen mee te krijgen in onze Deurne ob familie. Vooral bij onze jeugdafdeling, ouders vinden moeilijker de weg naar Deurne ob om de kwaliteiten van hun zonen te komen bewonderen. Om dit te verbeteren zullen we onze jeugd dag op 13 mei volledig in het teken zetten van ,,,,,,, BETROKKENHEID !!

Sportief doet onze jeugd het zeker niet slecht,(vorig seizoen kampioen U15) te danken aan de huidige lichting van nieuwe trainers, ook al begrijpen ze nog niet al hun taken maar de motivatie is er wel en daar kan onze seniorafdeling mee de vruchten van plukken.

Rudi en Alou, allebei toptrainers, stonden mee aan de groei van onze seniorenafdeling. Toen Alou stopte moesten we opzoek gaan naar nieuwe trainers. Na enkele gesprekken was het duidelijk dat Staf onze nieuwe hoofdtrainer zou worden met Farhoud als 2de trainer. Zij konden verder bouwen met onze huidige spelers alsook opkomende talenten uit onze eigen jeugd maar ook met zijn eigen spelers die overgekomen zijn van Stabelino. Ook Pascale en Jp hebben de overstap van Stabelino naar Deurne ob gedaan en met succes. Alleen moeten we Jp af en toe wat kalmeren ,,, de Waalse furie zeker. Sommigen denken dat hij altijd heel kwaad is door zijn luide stem ,,,,, maar volgens mij moet hij gewoon eens langst ,, Lapèrre gaan. En de resultaten zijn er vorig jaar al uitgekomen ,,, kampioen in 3de en nu in 2de zeker geen meeloper ondanks de mindere start.

Onze veteranen (vorig jaar trots kampioen) zijn dit jaar in goede handen van Carle en Debbie terecht gekomen , 2 nieuwkomers die zich heel goed thuis voelen bij Dob alsook van An en Saminne, 4 dames die deze mannen onder de knoet hebben

Wegens leeftijd en stopzetting van enkele verbonden dienden onze volleybal mannen en gemengde ploeg hun sloeffen aan den haak te hangen. Voor sommigen werd het echt tijd daar ze de net al op tennishoogte hebben moeten plaatsen, sommigen hebben nog juist geen rollator nodig op het veld,

Onze dames daarentegen namen ook een volledig nieuwe start en dit onder impuls van Nancy (de trouwe kapitein. En achter de coulissen levert Ludo uitstekend secretariaatswerk.

Maar wat volgend seizoen, er moeten dringend 4 à 5 dames bijkomen, indien niet zal onze volleybalafdelingen volledig stop moeten gezet worden en dit na 62 jaar

5 jaar zitten we nu al in ons eigen huis, het gaat snel maar tot op heden loopt de samenwerking met Springs uitstekend , hier en daar al wel eens wat discussies maar worden meestal snel opgelost. Het grote probleem waar Springs mee kamp is ,,,,,,,, Vandalisme, achter gelaten vuil , wildspelers die ongepast de terreinen betreden door omheining door te knippen , al deze problemen werden als eens gemeld aan het STADSBETUUR ,,,,, een concièrge zou veel problemen kunnen oplossen maar ook hier zijn financien voor nodig

Corona, gas en elektriciteit kent bij ons ook een financiele aderlating,

1 jaar geen voetbal, kantine verplicht sluiten, hogere onkosten, enz … het hakt in op onze spaarrekening. We zullen met zijn allen opzoek moeten gaan naar nieuwe financiele middelen om het allemaal leefbaar te houden, gelukkige hebben we nog onze trouwe sponsors , onze dank hiervoor

Ook een stijging van de lidgelden zal noodzakelijk zijn om alle voetbalonkosten te dekken,
Iedereen heeft al vernomen dat we een boek 75 jaar DEURNE OB zullen uitbrengen maar om praktische en organisatorische redenen zal deze naar latere datum (najaar) verschoven worden en de voorstelling zal dan gebeuren in het districkthuis van Deurne , wie weet komen we nog in het ATV nieuws

Ten slotte wil ik alle vrijwillige medewerkers (namen noem ik niet, wil zo niemand niet vergeten), die iedere week uitstekend werk leveren zoals, de toogmensen, kantine onderhoud, secretariaat, kleedkamers onderhoud, wc-onderhoud, organisatie kleedkamers en kledij, volgen van cursussen verbond en nog zoveel meer ,,,

VAN HARTE BEDANKT IEDEREEN
,
Daniel

bottom of page